Axocom uvádí relaxační vysílání z přírody Park TV

Takzvaná pomalá televize v tomto případě přibližuje svět zvířat pohledem desítek kamer.

Po úspěchu stanice The Fishing & Hunting přichází distribuční společnost Axocom se druhým kanálem se zaměřením na přírodu i zvířata. Od března nabízí ve svém distribučním portfoliu stanici Park TV. Její vysílání je pojaté jako takzvaná pomalá televize (slow TV), přináší tedy záběry z víc než 90 kamer, které jsou nenápadně umístěné v parcích, záchranných stanicích, v zoologických zahradách i volné přírodě. U vybraných záběrů budou i informace v podobě zvukového či textového komentáře. Sledovat bude možné až 70 druhů zvířat. Součástí bude též „zpravodajství o zásadních událostech z přírodní říše ze zahraničí“.

„Kamery slibují zachytit okamžiky, které nejsou běžně k vidění ani ošetřovatelům, návštěvníkům zahrad či kolemjdoucím. Zároveň budou plnit edukační formu. Jde o zajímavý koncept cílící hlavně na milovníky přírody. Toto vysílání přináší domů zejména pohodu a edukaci o světě zvířat,“ tvrdí Erika Luzsicza, ředitelka Axocomu.

ionalita HbbTV umožní, že ve vybraných časech budou diváci sami ovládat předem vybrané a nastavené kamery. Připravují se rovněž kvízy.

Zdroj: https://www.mediar.cz/axocom-uvadi-relaxacni-vysilani-z-prirody-park-tv/